AuditPro , Monitoring, SAM, Správa licencí :: truconneXion kupuje dvojku na domácím trhu

truconneXion kupuje dvojku na domácím trhu

Vytvořeno: 04. 06. 2013

Lídr českého trhu v oboru Software Asset Managementu, společnost truconneXion, uskutečnil akvizici svého největšího konkurenta, firmy FairNet.


Tisková zpráva

PRAHA, 24. září 2010 - Původnímu českému softwaru AuditPro se otevřela cesta k dalším statisícům počítačů nejenom v České republice, ale také na Slovensku a Polsku. Technologická společnost truconneXion, která ho vyvíjí a prodává, oznámila akvizici svého největšího konkurenta na domácím trhu, společnosti FairNet. AuditPro, nejrozšířenější auditovací software v oboru Software Asset Managementu (SAM), který v průběhu uplynulých let vstoupil do povědomí nejenom odborné veřejnosti jako nástroj pro monitorování efektivity zaměstnanců, tak v průběhu následujících měsíců nahradí konkurenční  produkt  PCinfo.  Sdružený  tržní  podíl  obou  produktů v  České republice  tvoří  v současnosti  více  než  75 %.

Společnost FairNet se se svým produktem PCinfo vypracovala během 11 let na pozici dvojky na domácím trhu v oboru Software Asset Managementu a celkem uskutečnila 360 tisíc instalací.

Ředitel společnosti FairNet, Adam Mikula uvedl: "Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout velmi kvalitní produkt s mimořádným vývojovým zázemím. Místo boje s konkurencí chceme své síly naplno nasměrovat na podporu a servis zákazníků."

„Společnost FairNet má kromě jiného velmi silnou pozici v oblasti státní správy a veřejného sektoru. Výrazné rozšíření portfolia zákazníků nám navíc umožní ještě navýšit investice do vývoje a podpory našeho řešení a povede k dalšímu výraznému posílení našich pozic na trhu," komentoval akvizici Robert Kleiner, člen představenstva společnosti truconneXion.

AuditPro koupí společnosti FairNet získává prostor i pro další expanzi v zahraničí, zejména v Polsku a na Slovensku. V těchto dvou zemích měl software PCinfo stovky zákazníků, kteří významně rozšíří stávající portfolio společnosti truconneXion, jež v těchto dvou zemích rovněž úspěšně působí.

Všem zákazníkům FairNetu, kteří využívají PCinfo s platnou licencí, bude v blízké době nabídnuta odpovídající verze produktu AuditPro, který bude od nového roku jedinou podporovanou platformou.

Finanční podrobnosti akvizice, nebyly zveřejněny.

Zpět
Copyright © FairNet Group CZ, spol. s r.o., EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system UPgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky