AuditPro , Monitoring, SAM, Správa licencí :: Čárové kódy

Čárové kódy

Čárové kódy

Modul Čárové kódy je určen pro efektivnější evidenci majetku, neboť hlavní výhodou čárových kódů je především rychlé a přesné provádění identifikace majetku pomocí čtečky. V praxi se pro čárový kód volí většinou inventární číslo majetku. Rovněž výhodné je zvolit tzv. Service Tag, který lze zjišťovat jak z originálního štítku vylepeného na počítači, tak z operačního systému při detekci hardwaru počítače. Díky tomu se v evidenci majetku potkávají informace automaticky načítané čtečkou z fyzického majetku (nalepené štítky) a informace zjišťované během softwarového auditu.

V kombinaci s dalšími automatickými metodami sledování pohybu počítačů (IP Discovery, Active Directory) má administrátor téměř dokonalý přehled o počítačích. V evidenci majetku se nejčastěji používají kódy Code 39, Code 93 a Code 128. AuditPro umí spolupracovat i s generátory 2d čárových kódů, konkrétně tzv. QRCodů, jejichž hlavními výhodami jsou především větší kapacita, lepší snímatelnost a odolnost vůči poškození.

Modul umožňuje především:

  • Zavedení čárových kódů do organizace (od vygenerování po vytištění a nalepení štítků)
  • Provádění pravidelných inventur za pomoci přenosného terminálu (Zde administrátorovi pomůže především reportování výsledku inventury zobrazující status: OK, N/A, přebytek, stěhování)
  • Možnost zahrnutí čárových kódů do tiskových sestav, např. na tzv. specifikační list počítače, kartu majetku či převodku nebo možnost napojení na další systémy
Zpět
Copyright © FairNet Group CZ, spol. s r.o., EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system UPgates
Mapa stránek | Obchodní podmínky